Garanti, İptal ve İade Koşulları

GARANTİ İPTAL VE İADE KOŞULLARI

Tüm ürünlerimiz firmamızın garantisi altındadır.

Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için teslimat esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti ve iade kapsamı dışındadır.

İade şartlarına uyan ürünler, kargoyu teslim alma tarihinizden itibaren 14 iş günü içinde orijinal ambalajında güvenli bir şekilde paketlenerek ve beraberinde gönderilen fatura/irsaliye ile gönderilmelidir. İade etmek istediğiniz ürün/ürünler eksiksiz (ürün paketinin içinden çıkan tüm aksesuar ve aparatlar; iğne, mendil, yaka çiçeği vs.) ve orijinal kutusu ile sağlam bir şekilde gönderilmelidir. Üzerinde tadilat vb. hiçbir değişiklik yapılmamış bir şekilde, ebatına uygun ve zarar görmeyecek ambalajda olmalıdır.

Satın alınan ürünün ücretsiz iadesi ve/veya değişimi için belirtilen anlaşmalı kargo şirketi kullanılmalıdır.  Aksi taktirde iade kargo ücreti iade edilecek tutardan kesilecektir.

Cayma hakkı bildirimi ve Sözleşmeye ilişkin sair bildirimler tarafımıza ait e-posta ve/veya internet sitesinde belirtilen iletişim kanalları ile gönderilecektir. Cayma hakkının kullanılması için süresi içerisinde Satıcı’ya mevzuat hükümlerine ve internet sitesindeki cayma hakkı kullanım seçeneğine uygun olarak bildirimde bulunulması şarttır, aksi takdirde cayma hakkı kullanılamayacaktır.

Kargo bedava kampanyasıyla oluşturulan siparişler için iade sonrası kalan tutar kampanya şartını sağlamazsa iade edilecek ürün bedelinden teslimatınızın kargo ücreti düşebilir.

İptal ya da iade gerçekleştirildiği halde kampanya koşulları sağlanmaya devam ediyorsa kampanya iptal olmaz.

İptal ya da iade sonrası siparişte kalan ürünler kampanya şartlarını sağlamaya yetmiyorsa, ücret iadesi, iptal ya da iade edilen ürünler için kampanyadan gelen indirim tutarı düşülerek yapılır.

İptal ya da iade gerçekleştirildiği halde kampanya koşulları sağlanmaya devam ediyorsa kampanya iptal olmaz.

İptal ya da iade sonrası siparişte kalan ürünler kampanya şartlarını sağlamaya yetmiyorsa, ücret iadesi, iptal ya da iade edilen ürünler için kampanyadan gelen indirim tutarı düşülerek yapılır.

Cayma hakkı aşağıdaki hallerde kullanılamaz:

  • Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmelerde (Ziynet, altın ve gümüş kategorisindeki ürünler)
  • Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malların teslimine ilişkin sözleşmelerde
  • Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmelerde
  • Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmelerde
  • Tüketici tarafından ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması şartıyla maddi ortamda sunulan kitap, ses veya görüntü kayıtlarına, yazılım programlarına ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmelerde
  • Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında gazete, dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmelerde
  • Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmelerde
  • Bahis ve piyangoya ilişkin hizmetlerin ifasına ilişkin sözleşmelerde
  • Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmelerde
  • Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ile tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmelerde ve sözleşmeye konu Mal/Hizmet’in Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin uygulama alanı dışında bırakılmış olan (satıcının düzenli teslimatları ile alıcının meskenine teslim edilen gıda maddelerinin, içeceklerin ya da diğer günlük tüketim maddeleri ile seyahat, konaklama, lokantacılık, eğlence sektörü gibi alanlarda hizmetler) Mal/Hizmet türlerinden müteşekkil olması halinde Alıcı ve Satıcı arasındaki hukuki ilişkiye Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri uygulanamaması sebebiyle cayma hakkı kullanılamayacaktır.

Tarafımıza göndermiş olduğunuz paketinizde; talebinizle ilgili herhangi bir bilgi bulunmaması durumunda, paket iade işlemi olarak değerlendirilecektir.

Sistem size otomatik olarak kargo iade barkodu vermeyecektir.

Sipariş iadeleriniz sadece; depomuzun bulunduğu aşağıda yazılı olan adrese yapılabilmektedir.

*İade Adresi: İncirlik Cumhuriyet Mahallesi, İncirlik Bulvarı No:146 Yüreğir/Adana

Lütfen iade işlemi sırasında adrese dikkat ediniz.

Merkez ofisimizin bulunduğu İstanbul adresimiz çıkıyorsa cari kodu kullanmadan direkt adrese kargo yapınız.

İstanbul adresimize gönderilen iadelerde, süreciniz 15 gün uzamaktadır.

Yurtiçi Kargo firmasına gittiğinizde Müşteri Kodu :301950055 ve 58746895 iade onay numaramızı belirterek ücretsiz olarak gönderebilirsiniz.

Diğer kargo firmaları ile yapılan gönderim ücretlerinin müşteri tarafından ödenmesi gerekmektedir.

İade Süreci

Ürün depomuza ulaştıktan sonra iade koşullarına uygunluğu incelenir.

Ürün iade koşullarına uygunsa 2-10 iş günü içerisinde iade süreci onaylanır.

Ürün iade koşullarına uygun değilse size geri iade edilir.

İade edilen tutarın kartınıza yansıması bankanıza bağlıdır. İMZA taksitle yapılan alışverişlerin ücretini bankaya tek seferde öder. Banka, bu tutarı kredi kartınıza taksit sayısı kadar ayda iade eder. Örneğin; 3 taksitle aldıysanız 3 ayda iade tamamlanır.

İade ürünlerinizi gönderdikten sonra, gerekli olması halinde sizden kargo takip numaranız istenilebilir. Sorun yaşamamanız adına takip numaranızı lütfen saklayınız.

Online sistemimiz üzerinden değişim sürecimiz bulunmamaktadır.

Online satış ve mağaza stoklarının farklılığından dolayı mağazalarımızdan değişim ve iade yapılamamaktadır.

Dilediğiniz zaman 0533 167 38 42 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

 

 

ÖRNEK CAYMA BİLDİRİMİ DİLEKÇESİ (Mesafeli Satış Sözleşmesi)

İmza- Taşkınırmak Giyim San. Tic. A.Ş.’ye

Şirketinizle imzalamış olduğum, ....................... tarih ve ............................................... konulu, mesafeli satış sözleşmesinden , 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’ un 48. Madde 4. Fıkrası ve aynı Kanun’ a bağlı olarak çıkarılan Yönetmelik’in 9.’uncu maddesinden kaynaklanan cayma hakkımı kullanmak suretiyle caydığımı bildirir, ödemiş olduğum peşinat ve imzalamış olduğum senet.... . vb.  kıymetli evrakın, tarafıma ya da belirtmiş olduğum adrese teslim edilmesini talep ederim.

Ad, Soyad

Tarih

İmza

Adres:

 

 

Örnek cayma bildirim formunu Word olarak indir veya Pdf olarak İndir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR